15 Temmuz 2016 tarihinde, terör örgütü FETÖ/PDY tarafından milli iradeye, birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine karşı girişilen hain darbe teşebbüsü karşısında büyük Türk milleti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, tüm yurtta meydanlara çıkmış, eşsiz bir kahramanlık örneği sergileyerek,  tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain darbe girişimini vatansever ordu mensuplarımız ve güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir. Kahraman Milletimiz, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, canları pahasına tüm dünyaya mükemmel bir varoluş mücadelesi göstererek, tek yürek olduğumuzda yenilmeyeceğimizi bir kez daha kanıtlamıştır.
 
       Bu hain darbe girişiminde bombaların ve silahların hedefi olan ilçemiz, 16 kahraman vatan evladını Şehit vermiş, 163 kahraman hemşerimiz ise Gazi olmuştur.

       Devletimiz, tüm kurumları ve aziz milletimizin destekleriyle; Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden iç ve dış tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleden asla taviz vermeyecektir. Milletimizin yazdığı büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır.
 
       15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün ikinci yıldönümünde, 15 Temmuz Şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımla sağlıklı bir ömür diliyorum.