11.07.2017 Salı günü 15 Temmuz Şehitleri, Karşıyaka Mezarlığında yer alan 15 Temmuz Şehitliği'nde anıldı. 
 
        Anma programına Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ, Adalaet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih ŞAHİN, Ankara Valisi Ercan TOPACA, 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korg. Mehmet Faruk ŞENGÜN, Milletvekilleri, Ankara Vali Yardımcıları, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK, Kaymakamımız Selda DURAL, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR, Altındağ Belediye Başkanı Veysel TİRYAKİ, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, şehit yakınları ile çok asyıda vatandaş katıldı.
 
        Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan anma programı, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. İl Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU tarafından yapılan duanın ardından şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi, çiçekler bırakıldı.
 
 
        15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı Kapsamında öğleden sonra TBMM Başkanımız İsmail KAHRAMAN, Ankara Valisi Ercan TOPACA ve Kaymakamımız Selda DURAL ile birlikte Karşıyaka Mezarlığında bulunan 15 Temmuz Şehitliği ziyaret edilerek İlçe Müftüsü Sinan KAZANCI'nın duası dinlendikten sonra kabir ziyaretleri yapıldı.