24 Kasım Öğretmenler Günü, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinin Hazırladığı programla gerçekleştirildi. Kutlama törenine  Kaymakamımız Selda DURAL, Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet YEŞİLGÖL, İlçe Emniyet Müdürü Zafer KALKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Gül, Sosyal Tesisler ve İşletmeler Daire Başkanı Harun KARCI, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim ÜNLÜ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat DİLEK, Adem GÜL, Murat AYDIN, Ali ARSLAN, Arzu EROL ile Arslan ÖZTAŞ ve ilçemiz bünyesindeki okullardan idareci , öğretmen ve öğrenciler katıldı.
            Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan programın açılış konuşmasını Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ebul Hayr GÜL yaptı. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Gül ve Kaymakamımız Selda Dural’ın konuşmalarının ardından adaylığı kaldırılan genç öğretmenlerimizi temsilen Gökçe VURAL  BORAN konuşma yaptı. Adaylığı kaldırılan öğretmenlerimizin yemin töreninde  hem gurur hem de heyecan dolu anlar yaşandı. Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi emekli öğretmenlerini temsilen İngilizce Öğretmeni Emine AKAT’ın yaptığı konuşmanın ardından emekli öğretmenlere şilt ve hizmet şeref belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Gül , Sosyal Tesisler ve İşletmeler Daire Başkanı Harun KARCI  ve  Kaymakamımız Selda DURAL takdim ettiler.
         Program, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ adlı  oratorya ve koro gösterisi ile devam etti.  Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Halk Oyunları ekibinin hazırladığı gösteri programa ayrı bir renk kattı.
        Öğretmenler arası anı yazma yarışmasında derece alan öğretmenlerimiz Serpil LUMA, Neriman YAMAN ve Gülnur ÖZBAY’a başarı belgelerini Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Murat DİLEK takdim etti.
        Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen öğretmenler arası fotoğraf yarışmasında 3. olan Öğretmenimiz Serap ASLAN’a plaket ve ödülünü İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim ÜNLÜ , ikinci olan öğretmenimiz İlkay Leyla YAĞCI’ya plaket ve ödülünü İlçe Emniyet Müdürü Zafer KALKAN  ve birincilik alan öğretmenimiz İjlal ALPAY’a plaket ve ödülünü ise Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet YEŞİLGÖL takdim ettiler.
       Ödül ve plaket takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi. Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı eserlerin ve yarışmada derece alan fotoğrafların yer aldığı resim sergisi öğretmen ve öğrencilerin rehberliğinde protokolün katılımı ile gezildi.